• Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp

#301 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez delp 9 maja 2014, 21:03
Czy da się ustawić więcej niż 300° ?
Zmiana ręcznie w "profile.ini" nie działa.
Poza tym program działa jak złotko ;-) w zastosowaniu z HA.
Pozdrawiam.

Re: Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Google Adsense [BOT] 9 maja 2014, 21:03

#302 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Vogelek23 10 maja 2014, 21:33
Proszę o informację, czy któryś z użytkowników programu Kolegi "sylwa76" chciałby zgłosić jeszcze jakieś konkretne błędy programu?

Pisząc "konkretne", mam na myśli błędy samej aplikacji (np. jej stabilności na różnych wersjach systemów Windows, związane z obsługą programu, zapisywaniem lub wczytywaniem profili, pracą z profilami itd.) a nie błędy, powodowane np. niewłaściwymi ustawieniami aplikacji lub maszyny, różnymi wersjami sterowników (które to mogą być niewłaściwie obsługiwane przez program, z uwagi na ewentualne istotne różnice we własnym, wewnętrznym oprogramowaniu), błędnymi ustawieniami lub uszkodzeniem portu komunikacyjnego itp.

Kolega "motofan" zgłosił, że aplikacja jest "o kant tyłka", ponieważ nie łączy się z maszyną. Za chwilę okazało się, że sterownik był nieskonfigurowany, że nie ma w nim opcji wymaganej przez program oraz, że aplikacja zrywa połączenie. A po następnej chwili, że i fabryczna aplikacja zrywa połączenie. Jeśli tak mają wyglądać "beta-testy", to nie dziwię się, że Kolega "sylwa76" nie może spokojnie dokończyć prac nad programem.

Koledzy (nie dotyczy tych, którzy rzetelnie testują/testowali program) - skoro już decydujecie się testować projekt DIY, bardzo proszę o sumienne podejście do tematu (bez nastawienia typu "pewnie i tak nie będzie działało"), a także uszanowanie czyjejś bezinteresownej pracy.

#303 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 22 maja 2014, 07:41
delp napisał(a):Czy da się ustawić więcej niż 300° ?
Zmiana ręcznie w "profile.ini" nie działa.
Poza tym program działa jak złotko ;-) w zastosowaniu z HA.
Pozdrawiam.



Czy 500st wystarczy?

PSoft.rar




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#304 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez marioj77 22 maja 2014, 08:44
Czy aktualna wersja potrafi już startować z innego kroku profilu niż pierwszy? To jest jedyna funkcja, której mi brakuje.
A może niejedyna, przydałoby się jeszcze, żeby program pamiętał ostatnio otwarty profil i uruchamiał zawsze ten, który był w momencie zamknięcia.
Tak poza tym, używam programu na codzień i nie zauważyłem błędów. Zdarzają się czasem takie kwiatki jak komunikat o przekroczeniu max temp i wyłączeniu profilu, pokazało mi to już po zatrzymaniu profilu bezpośrednio na stacji, od razu po kliknięciu w OK wyłączający dolną grzałkę. Ta przekroczona temperatura to było 261° więc z kosmosu wzięta, ale to taki bug mało powtarzalny i w ogóle nieuciążliwy.

Ja używam wersji 2.4 - w tej wersji po naciśnięciu OK program wyłącza dolne grzałki ale nie kończy całkowicie profilu, trzeba jeszcze nacisnąć stop bo bez tego nie wystartuje profilu od nowa. To też dobrze byłoby zmienić, niby to tylko jedno kliknięcie więcej ale mniejszy komfort użytkowania.

#305 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez tomaszz1975 6 czerwca 2014, 22:07
Czy można w najbliższym czasie dodać obsługę RS485?
Byłoby wspaniale mieć możliwość sterowania dwoma pc410 z poziomu komputera.
Kłaniam się
Tomasz

#306 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez marioj77 28 czerwca 2014, 08:38
Widzę, że wątek wystartował z impetem a potem umarł, od ponad miesiąca nie dostałem odpowiedzi na pytanie, chyba więc należałoby go oznaczyć jako dalej nierozwijany.

#307 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez MICRO 29 lipca 2014, 12:42
Witam serdecznie.
U mnie instalacja przebiega bez żadnych błędów, jednakże przy próbie uruchomienia programu wywala:

Scotle.exe - Application Error

The application failed to initialize property (0xc0000135).Click on ok to terminate the application.

#308 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez insert 20 sierpnia 2014, 21:51
Ponawiam pytanie o możliwość zamiany opisu Temperatura.1 Temperatura.2 na np. Top Heater, temp. PCB.
Druga sprawa (nie pamiętam czy ktoś to już proponował) żeby obok numeru programu wyświetlała się nazwa profilu.

#309 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez raddeon 21 sierpnia 2014, 08:35
Witam przecież obok numerku można dopisać co to za profil. A co do próśb to temat chyba już umarł bo odzewu żadnego :(

#310 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez MICRO 25 sierpnia 2014, 11:55
Chyba tak. Z mojej strony jeszcze prośba ewentualnie o rozciągnięcie w pionie wykresu, bo u mnie to jest wysokości 1/4 monitora i jest bardzo mało czytelny.

#311 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 10 września 2014, 14:38
Odpowiedź jest taka że kilka tygodni pracy, program udostępniony całkowicie za darmo a do dziś nie mam odpowiedniej ilości punktów żeby chociaż schemat "latarki" z bazy pobrać :-). Nie taka była umowa z panem Administratorem.

#312 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Vogelek23 10 września 2014, 16:59
sylwa76 napisał(a):Nie taka była umowa z panem Administratorem.
Skoro zostałem wywołany "do tablicy" publicznie, jestem zobligowany do odpowiedzi tą drogą.

Zgodnie z tym, co napisałem do Ciebie w wiadomości PW, oczekiwałem na działającą, finalną wersję programu. Jeśli wersja 2.3.1 JEST wersją finalną, bardzo proszę, abyś potwierdził to w wiadomości PW. Druga sprawa (powiązana z pierwszą) - nie odzywałeś się na forum dłuższy czas (a przesłałem Ci pewien plik programu do próby optymalizacji i nie doczekałem się, niestety, żadnej odpowiedzi, choć od tamtej pory minęło niemal pół roku). Stąd też i moje oczekiwanie na jakąkolwiek wiadomość od Ciebie.

Wystarczy zatem, jeśli wyślesz mi wiadomość PW z informacją o stanie projektu - wszak czekam na tą wiadomość od kwietnia.

#313 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 15 września 2014, 20:10
Proszę zauważyć że wersja 2.3.1 nie ma w nazwie już rozszerzenia RTM a co za tym idzie uznana jest za wesję finalną, wcześniej nie dostałem informacji że trzeba to zgłosić do zarządcy.

Pozdrawiam :-)

#314 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez toteklotek80 5 grudnia 2014, 11:11
Witam, czy ktoś z forumowiczów ma sprawdzone profile do tego softu, z opisami zamiast: Profil 1, Profil 2 itp...?

#315 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez bganoob 8 lutego 2015, 21:20
is it possible to change the language for this program in settings

-- Dodano: 9 February 2015, 04:35 --

i actually was able to change the language however the top option in menu was still in polish
porto com

#316 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Vogelek23 20 lutego 2015, 09:09
Trochę szkoda, że wsparcie dla programu zakończyło się dokładnie w momencie, gdy autor otrzymał bonusowe punkty. Mam nadzieję, że to wyłącznie splot niekorzystnych okoliczności i autor nie porzucił projektu.

#317 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez marek216 20 lutego 2015, 10:32
Łukasz nawet jeśli wsparcie się zakończyło to mamy do dyspozycji kawał dobrej roboty - zapłata się należała.
W sumie nie wiemy co spowodowało "zakończenie wsparcia", przypomnę tylko że Ty też zniknąłeś z forum na dłuższy okres bez informacji co się dzieje. Może nie biadolmy tylko poczekajmy na rozwój.

#318 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez delp 22 lutego 2015, 22:34
Program sprawuje się wyśmienicie. Tylko czekać jak zaczną go dołączać do stacji. Każdy użytkownik będzie miał jakieś życzenia żeby było to czy tamto, ale program można by nazwać "final". Nic mu nie brakuje. Autor zrobił kawał roboty. THX.

#319 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Vogelek23 23 lutego 2015, 18:01
Skoro nit nie ma uwag co do działania programu, wątek przenoszę do działu DIY UKOŃCZONE i zamykam.

Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Google Adsense [BOT] 7 marca 2015, 12:09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.