• Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez gandek 26 maja 2014, 18:14
Witam

Koledzy szperam i szperam po internecie i nie mogę znaleźć złącze ZIF 8pin. Złącze jest oznaczone HEADER 10 występuje w laptopie HP G62-b70SW służy do podłączenia płytki z on/off do płyty głównej. Oznaczenia płyty głównej PM_I_HPC_S MV_MB_V3. Poniżej zdjęcie poszukiwanego elementu. Wykonałem też pomiary suwmiarką może to pomoże w lokalizacji: Szerokość 8mm wysokość 4mm, szerokość pinów przylutowanych do pcb 3,5mm raster?? hmm kurcze jest naprawdę mały jak by 0,3mm a może 0,5mm nie mam czym już tego zmierzyć, ale chyba bym był skłonny bardziej powiedzieć że jest to raster 0,3mm.

Jeżeli ktoś posiada takie gniazdo na sprzedaż z chęcią kupię, nie musi być to nowe gniazdo, z wylutu też mnie interesuje.

Obrazek

Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez Google Adsense [BOT] 26 maja 2014, 18:14

#3 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez gandek 27 maja 2014, 08:14
Kolego mar244 wydaje mi się że wymiary tego złącza co podałeś nie są prawidłowe widziałem je w TME. No i kolejna sprawa, te gniazdo co jest w tym modelu, taśmę ZIF do płyty dociska dźwignią z góry, a z noty katalogowej wynika że jest to złącze, które taśmę dociska po przez wsunięcie dźwigni do środka gniazda. No i z przodu gniazda gdy zdjęcie powiększymy, widać że wystają z jednej i z drugiej strony "ząbki" które także lutujemy do PCB, ma to za zadanie mocniejszego połączenia gniazda z płytą.

#4 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez morph 27 maja 2014, 08:31
Witaj

Nie jest to przypadkiem takie samo złącze jak w serii HP dv9000, łączące płytkę przełącznika Wifi z MB (np. cn5 dla platformy AT7).

Jednak widzę, że tam jest 10 pinowe złącze, ale mam już jakieś porównanie.

#5 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez gandek 27 maja 2014, 08:47
morph nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, nie posiadam żadnej płytki z DV9000. A powiem szczerze że nie pamiętam czy to jest takie samo gniazdo. Jak by było zdjęcie tego gniazda w dobrej rozdzielczości był bym w stanie określić czy faktycznie jest to te same gniazdo.

#6 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez morph 27 maja 2014, 08:50
Spróbuj poszukać jeszcze na matrycach LED, niektóre złącza do zasilania podświetlenia mają taki raster i ilość pinów.

#7 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez gandek 27 maja 2014, 09:16
Trop był dobry :) Ale na moich uszkodzonych matrycach LED nie znalazłem takich złączy, ale za to same 10 pinowe :)

#8 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez morph 27 maja 2014, 09:23
Ja znalazłem w matrycy 12", rastej raczej się zgadza, tylko sama obudowa jest mniejsza.
Znalazłem jeszcze 8 pinowe na płycie sony MBX-177.
Jest szansa znaleźć coś takiego przy touchpadach i przy napędach optycznych, często występują tam zif'y, ale nie wiem jak z ilością pinów.

#9 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez amorphe 27 maja 2014, 09:54
Właśnie natknąłem się na bardzo podobne złącze na touchpadzie od Toshiba SPA40 - nie mam w tej chwili aparatu, ale złącze te dość dobrze widać na zdjęciu umieszczonym na znanym portalu aukcyjnym (4223154012)

#10 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin  [ROZWIĄZANY]


przez gandek 29 maja 2014, 21:46
Dziękuje wszystkim za pomoc, a w szczególności dla adam4333 znalazł u siebie takie gniazdo i odsprzedał. Już wlutowane i działa jak należy.

#11 Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez Vogelek23 29 maja 2014, 21:57
gandek napisał(a):a w szczególności dla adam4333
Szkoda, że "adam4333" nie napisał tutaj - byłby Pomógł. A tak to zamykam temat.

Re: Gdzie nabędę gniazdo ZIF 8pin


przez Google Adsense [BOT] 29 maja 2014, 21:57

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.