• Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif


przez bubek2500 15 stycznia 2012, 12:56
Witam, tak jak w temacie składam takiego laptopa i szukam do niego dysku 1,8 cala jednak jest potrzebna przejściówka na allegro znalazłem dwa rodzaje do dysku sata i dysku zif niby obie pasują do każdego laptopa 2530p ale wizualnie pasuje mi tylko ta na sata, Prosilbym o wypowiedzenie się osoby znającej temat. Wolałbym dysk zif jest łatwiej dostępny.Czy może są dwa rodzaje płyt głównych z innymi wejściami pod te przejściówki.
Załączam foto przejściówka sata
Obrazek

przejściówka zif
Obrazek

a tu wejście w mojej płycie
Obrazek

Re: Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif


przez Google Adsense [BOT] 15 stycznia 2012, 12:56

#2 Re: Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif


przez farmer 15 stycznia 2012, 13:36
Według mnie do 2530p pasuje tylko pierwsza przejściówka, druga jest do 2510p.

#3 Re: Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif


przez pijan4 15 stycznia 2012, 14:46
Mam taką przejściówkę jak kolega chce, druga sprawa to iż wchodzą tam dyski mikrosata 1,8".

#4 Re: Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif


przez bubek2500 15 stycznia 2012, 15:03
Właśnie wiem, że dyski 1,8 cala, czyli sprzedający w aukcji i to nie jednej wprowadza w błąd, w której pisze, że pasuje do modeli właśnie 2510p i 2530p. Więc inaczej zapytam, czy da się do tego modelu czyli 2530p zamontować dysk zif?

#5 Re: Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif


przez farmer 15 stycznia 2012, 15:12
Moim zdaniem nie, bo wydaje mi się, że dyski ze złączem ZIF były to dyski PATA, a w 2530p interfejs do HDD to SATA.

Re: Hp elitebook 2530p jaki dysk sata czy zif


przez Google Adsense [BOT] 15 stycznia 2012, 15:12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.