• Apple iPhone 4 wymiana przycisku włącznika

#1 Apple iPhone 4 wymiana przycisku włącznika


przez morph 1 kwietnia 2014, 09:12
Witam wszystkich

Nie wiem, czy dobry dział ale mam pytanie odnośnie iPhone'a. Podejrzewam, że jest co najmniej kilka osób na forum zajmujących się naprawą telefonów Apple, stad też moje pytanie. Iphone 4 po lekkim zalaniu, pierwotnie nie działał przycisk "włącz" (brak reakcji), telefon działał prawidłowo. Rozebrałem, okazał się zwarty na stałe, rozebrałem, wyczyściłem, działa - zwiera styki po wciśnięciu. Poskładałem i nie mam teraz podświetlenia. Moje pytanie jest co może być przyczyną? Ten mikroswitch jest zwierny, czy rozwierny po naciśnięciu? Co może być ewentualnie przyczyną takiego zachowania się telefonu? Nie mam doświadczenia z telefonami, dlatego wolę podpytać zanim zacznę zamawiać części.

Re: Apple iPhone 4 wymiana przycisku włącznika


przez Google Adsense [BOT] 1 kwietnia 2014, 09:12

#2 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez finbar 1 kwietnia 2014, 09:38
to help keep
Obrazek

#3 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez morph 1 kwietnia 2014, 09:46
Dzięki za solucję.

Na początek chcę jednak uzyskać informację o przycisku, bo nie wiem, czy jest sprawny (jest on również odpowiedzialny za wygaszanie podświetlenia). Przed rozebraniem podświetlenie działało prawidłowo.

#4 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez arvika 1 kwietnia 2014, 09:50
Prawdopodobnie musisz zresetowac telefon. Klawisze POWER i HOME przez około 10 sekund.

#5 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez morph 1 kwietnia 2014, 09:58
Zrobiłem, dalej brak podświetlenia. Widać ogryzek, wnioskuję z tego, że przycisk włącz działa i lcd także.

#6 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez arvika 1 kwietnia 2014, 10:07
Bateria sprawna? Naładowana? Zostaw pod ładowaniem baterię na około 1-2 godziny. Gdy jest rozładowana to jest problem z odpaleniem iPhone.

#7 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez morph 1 kwietnia 2014, 11:36
dostałem do niego kabelek USB, ale nie mam pewności, czy jest on do ładowania, czy do przesyłu danych. Na wtyczce do iphone' ma tylko 6 pinów w złączu. Po podpięciu do PC wykrywa go, ale nie widzę, czy ładuje baterię.

#8 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez finbar 1 kwietnia 2014, 18:37
Check it out
Obrazek
Obrazek

#9 Re: wymiana przycisku włącznika Iphone 4


przez arvika 1 kwietnia 2014, 21:58
Oryginalny kabel powinien ładować iPhone'a. Kable podróbki - niekoniecznie, bo różnie z nimi bywa.

#10 Re: Apple iPhone 4 wymiana przycisku włącznika


przez pawel80 1 kwietnia 2014, 22:46
Jak to iPhonik po zalaniu to podmień całe złączę zasilania.
I ładowanie wróci.
Odnośnie podświetlenia to jesteś pewny że taśmy od LCD dobrze są włożone?
Popraw je to 2 min. roboty.

#11 Re: Apple iPhone 4 wymiana przycisku włącznika


przez wit2 2 kwietnia 2014, 05:31
Sprawdź czy masz zasilania na cewce jeśli tak -> Wymień cewkę od podświetlania.

#12 Re: Apple iPhone 4 wymiana przycisku włącznika  [ROZWIĄZANY]


przez morph 14 kwietnia 2014, 14:24
Witam ponownie

W końcu udało sie wygospodarować trochę czasu przez weekend i problem rozwiązany.
Dla potomnych - przycisk "włącz" w tym telefonie jest zwierny.
Co do kwestii podświetlenia, to ktoś wcześniej w telefonie grzebał, lutowana była taśma od zasilania podświetlenia, z braku doświadczenia nie zauważyłem, że nie jest założona taśma izolacyjna na te styki. Poprawiłem lutowanie, założyłem izolację i jak do tej pory telefon działa poprawnie.
Dziękuję wszystkim biorącym udział w temacie i pozdrawiam.

Re: Apple iPhone 4 wymiana przycisku włącznika  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 14 kwietnia 2014, 14:24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.