• Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilacza, brak ładowania

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilacza, brak ładowania


przez janusz13850 6 kwietnia 2012, 05:17
Witam. Płyta DAOFX2MBADO. Laptop działa z baterii. Uszkodzony był PQ1 - FDS4435BZ, wymieniłem też ukł. PU5 - MAX8734A i dalej bez zmian. Pin środkowy z zasilacza - 0,3V, po podłączeniu do płyty - 3,2V. Dodam jeszcze, że po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku "power" (bez baterii), miga kontrolka ładowania raz na zielono i pięć razy na pomarańczowo - i tak na okrągło. Nic się nie grzeje. Co jeszcze mogę sprawdzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Re: Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilacza, brak ładowania


przez Google Adsense [BOT] 6 kwietnia 2012, 05:17

#2 Re: Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilaca, brak ładowania 


przez WIOLAD 6 kwietnia 2012, 06:42
Proszę o podanie napięć z PQ1,PU2 oraz maxa.

#3 Re: Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilaca, brak ładowania


przez morph 6 kwietnia 2012, 07:48
Witaj

Nie podoba mi się to napięcie na pinie środkowym zasilacza, podmień na inny i sprawdź.

#4 Re: Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilacza, brak ładowania


przez janusz13850 6 kwietnia 2012, 10:06
Na innym zasilaczu jest to samo. Napięcia na PQ1 - G- 18,87V, S- 19,03V, D- 19,53V. Układu PU2 nie ma, jest tylko wolne miejsce. Nie wiem na którym ukł. MAX mam spr. nap. Zmierzyłem PU1 - MAX8731AE:
2. 1,57
9. 3,37
10. 3,37
11. 3,37
15. 4,82
16. 4,82
17. 4,83
18. 4,83
22. 19.5
23. 4,8
24. 4,9
25. 4,39
27. 19,0
28. 19,0
Pozostałe nóżki - 0V

#5 Re: Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilacza, brak ładowania


przez janusz13850 20 kwietnia 2012, 15:53
Dziękuję za podpowiedzi. Uszkodzony był MAX8731AE.

Re: Dell Inspiron 1501, nie działa z zasilacza, brak ładowania


przez Google Adsense [BOT] 20 kwietnia 2012, 15:53

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: krisark i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.