• Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#481 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 17 kwietnia 2014, 11:58
Pół biedy 026, ale są tam nielimitowane ilości układów których nawet w życiu nie widziałem :)
Cena matrycy 15,4 76,00 zł brutto ?... ceny z palca chyba.

Re: Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 17 kwietnia 2014, 11:58

#482 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez tj21 17 kwietnia 2014, 12:24
arvika napisał(a):
tj21 napisał(a):Witam
Czy kupował ktoś może u sprzedawcy see-it.pl (laptop-part.pl)? Bardzo prosiłbym o jakieś opinie, jeżeli ktoś miał już z nimi do czynienia? Co prawda ceny układów BGA maja dość ciekawe, ale nigdy o nich nie słyszałem i trochę boje się zakupów tak jakby "w ciemno".

Pozdrawiam


Baza towarów zaciągnięta do sklepu wraz ze zdjęciami od kogo innego. Chcesz kupić 10000 sztuk układu 026 to skrypt cie puści, więc stany magazynowe prawdopodobnie niezgodne z prawdą :) Kontakt przez formularz, brak telefonu. Po prostu rewelka ;)


W zakładce regulamin, jakieś tam namiary są:
see-it.pl jest Firma Handlowo Usługowa „MMX”, ul. Podgórna 40, 62-064 Plewiska NIP 7821637707. Na stronie plewiska.pl/fhu-mmx/ jest podany tel.
Z ciekawości sprawdzałem ich lokalizacje na Google map, jest tam jakaś jakby "polna" droga. Faktycznie trochę to podejrzane. Kupiłem 3 fabrycznie nowe układy 026, później dostałem potwierdzenie zamówienia z linkiem do układów "Refurbished", opcji za "pobraniem" brak. Przelewu nie zrobiłem. Rozsądek mi podpowiada, żeby się z tego zakupu wypisać.

Pozdrawiam

#483 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Vogelek23 17 kwietnia 2014, 15:57
arvika napisał(a):Baza towarów zaciągnięta do sklepu wraz ze zdjęciami od kogo innego.
Od kogo?

#484 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez arvika 17 kwietnia 2014, 16:11
Zdjęcia takie jak na ebay. Widać nawet sprzedawcę See.

#485 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Vogelek23 17 kwietnia 2014, 16:27
arvika napisał(a):Zdjęcia takie jak na ebay. Widać nawet sprzedawcę See.
Daj linka na PW, bo nie mogę znaleźć.

#486 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez pawel80 17 kwietnia 2014, 18:25
Na ebay, nie mają żadnych produktów wystawionych na sprzedaż, ale za to na aliexpress tak i widać po cenie, że kolega z polski jest po prostu pośrednikiem ;) .
Dystrybutorem to raczej on nie jest, bo na stronie głównej see niema wzmianki o sklepie w Polsce :) .

#487 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 17 kwietnia 2014, 18:48
pawel80 napisał(a):Na ebay, nie mają żadnych produktów wystawionych na sprzedaż, ale za to na aliexpress tak i widać po cenie, że kolega z polski jest po prostu pośrednikiem ;) .
Dystrybutorem to raczej on nie jest, bo na stronie głównej see niema wzmianki o sklepie w Polsce :) .


SEE chyba nie wystawia się na Ali, tylko eBay.
Ta firma chyba uprawia dropshipping, nie do końca informując o tym.
Ryan z SEE powiedział, że zgłosił to przełożonym, ale wątpię czy coś to da :).

#488 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Cyb0rg 18 kwietnia 2014, 00:54
Moim zdaniem omijać z daleka.
Wszystko oparte o skrypt 100sklepow.pl
Później formy płatności jedyne to Przedpłata / karta / raty.
Brak jakichkolwiek konkretnych danych firmy m.in. REGON/NIP.

Ciekawe podejście do reklamacji:
"Reklamacje - Reklamowany towar powinien być zwrócony w takim stanie, w jakim został zakupiony, bez śladów użytkowania"

#489 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez krzycho123 12 maja 2014, 19:06
Ja odradzam jakikolwiek kontakt z "Sklep PC-LOTUS" , allegro dor-kom .

Skuszony niską ceną kupiłem 770 refurbished z DC10+ , układ który dotarł to zdjęty bezpośrednio z płyty 771 z powyrywanymi
kondensatorami :lol:

Po dłuższej walce i sprawie do allegro otrzymałem zwrot - szkoda czasu na takiego sprzedawcę.

Obrazek

#490 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 15 maja 2014, 16:39
Potrzebny układ MCP67MD-A2. Mają tylko w Hawk-u. Czy ktoś brał, można kupować ?

#491 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez WIOLAD 15 maja 2014, 18:18
gkrz67 napisał(a):Potrzebny układ MCP67MD-A2. Mają tylko w Hawk-u. Czy ktoś brał, można kupować ?

Można, nigdy nie było problemów z zakupami w tej firmie.

#492 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez tj21 15 maja 2014, 18:27
gkrz67 napisał(a):Potrzebny układ MCP67MD-A2. Mają tylko w Hawk-u. Czy ktoś brał, można kupować ?


Jak najbardziej można, solidna firma. Kupuje u nich od dawna i wszystko jest ok!

#493 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez radmos 19 czerwca 2014, 10:41
Panowie ostrzegam przed sklepem www.see-it.pl i www.laptop-part.pl .Zamawiałem 29-maja-2014 układ N11P-LP1-A3 bo nigdzie nie było a tam niby jest oczywiście nie na miejscu tylko w chinach u użytkownika z ebay SEE. Po paru dniach połapałem się że to jakaś lipa to 02-06-2014 zrezygnowałem z zamówienia , dział obsługi mnie poinformował że nie ma problemu i zwróci pieniążki oczywiście do dzisiaj nie otrzymałem zwrotu, nie odpisuje na emeile , brak żadnego kontaktu. NIE POLECAM !!

#494 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 19 czerwca 2014, 13:08
"Hawk" rzeczywiście okazuje się w porządku. Co prawda układ MCP67MD-A2 okazał się uszkodzony, ale w rozliczeniu za niego, bez problemu przysłali inny. Mogę ich polecić. Natomiast, na układy których nigdzie nie można dostać ( tak było w moim przypadku z układem MCP67MD-A2) to należy naprawdę sprawę przemyśleć, czy warto ryzykować. Ja już nie zaryzykuję.

#495 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez tj21 19 czerwca 2014, 18:30
radmos napisał(a):Panowie ostrzegam przed sklepem www.see-it.pl i www.laptop-part.pl .Zamawiałem 29-maja-2014 układ N11P-LP1-A3 bo nigdzie nie było a tam niby jest oczywiście nie na miejscu tylko w chinach u użytkownika z ebay SEE. Po paru dniach połapałem się że to jakaś lipa to 02-06-2014 zrezygnowałem z zamówienia , dział obsługi mnie poinformował że nie ma problemu i zwróci pieniążki oczywiście do dzisiaj nie otrzymałem zwrotu, nie odpisuje na emeile , brak żadnego kontaktu. NIE POLECAM !!


Również, sobie odpuściłem zakupy w tej firmie. Wcześniej kupiłem kilka sztuk 216-0674026. Jak dokonywałem zakupu to wybrałem układy "fabrycznie nowe". Za jakiś czas w zamówieniu w dziwny sposób "fabrycznie nowe" zmieniło się na "Refurbished". Jak składałem zamówienie to kilka razy się upewniałem co kupuje. Późnej dopytywali się czy sprawa aktualna. Postanowiłem zrezygnować i teraz wiem że to była słuszna decyzja. Już samo to, że wprowadzają sobie zmiany we wcześniej złożonym i zamkniętym zamówieniu, niech będzie przestrogą dla wszystkich zastanawiających się nad zakupem w tej firmie.

#496 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez radmos 20 czerwca 2014, 09:23
Panowie przed chwila dostałem zwrot pieniążków za zamówienie przekazem pocztowym, a wiec zwracam część honoru dla tego sklepu see-it.pl

#497 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez lakier 5 lipca 2014, 07:49
Witam

Czy w Polsce są dostępne nowe układy MCP89MZ-A3? Jeśli tak to gdzie?

#498 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 21 lipca 2014, 18:14
Jedno wiem na pewno, już nigdy nie kupie układu REFURBISHED !!! Bez jakiejś gwarancji, choćby na włożenie.
Kupiłem układ "BGA CHIP NVIDIA NF-SPP-100-N-A2 REFURBISHED/FV" na aukcji, oczywiście miał być dobry. Ewidentny złom, na starym chociaż wiatrak rusza. W aukcji pisało, że praktycznie bez gwarancji, ale pisało też, że sprawny. NIGDY WIĘCEJ !!!
Sprzedający to: "solidex_2006" Brak chęci załatwienia sprawy.

#499 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez wieslaww5 31 lipca 2014, 14:08
Kolejny raz PROBLEM przy zakupach w LAPKOP mimo ,że robię tam zakupy sporadycznie to zawsze jest jakiś zgrzyt - układy bga bez wygrzewania nawet nie próbujcie lutować ! Kupiłem wczoraj układ bq24.... nowy - i przyszedł po cynowany gotowy do wlutowania czyli z wylutu !!! no to zrobili przekręt życia za 25 pln. Nie lubię tego typu postów ( może poprzednio sprzedawca mógł nie wiedzieć, że sprzedaje układy źle przechowywane), ale dzisiejszy incydent potwierdza podejście do klienta
Obrazek

#500 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 31 lipca 2014, 14:13
Zdjęcie słabej jakości, ale jak dla mnie układ jest nowy.
Dodaj dobre foto.

Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 31 lipca 2014, 14:13
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.